יועץ קרינה – בדיקות קרינה ודוחות קרינה למבנים

ביצוע יעוץ קרינה ובדיקת קרינה – כל הפרטים

חברת שילדינג פועלת תחת פיקוח וברישיונות המשרד להגנת הסביבה, לחברה מגוון שיטת ייחודיות ובלעדיות לאיתור מפגעים סביבתיים, תוך שעושה שימוש במכשירי בדיקה חדישים אשר בעזרתם ניתן להגיע לתוצאות מדידה מדויקות ויעילות.
כמו כן לצוות החברה ניסיון רב שנים באיתור וטיפול במפגעים והוא מורכב מטובי המומחים בתחום, כאשר המטרה הניצבת בפנינו היא שיפור איכות הסביבה והחיים.

במסגרת שירותינו אנו מבצעים יעוץ קרינה הכולל בדיקות קרינה בעסקים, בחברות, בבתים פרטיים, במוסדות חינוך ובמוסדות ממשלתיים.
כמו כן אנו מספקים ייעוץ והדרכה וכן מגוון דרכים לפתרון בעיות קרינה על סוגיהן השונים, כאשר אנו נסמכים על ידע מקצועי נרחב וכן על ניסיון בשטח שצברנו בשנות פעילותינו הרבות.

 

הצורך העולה בבדיקות קרינה

אין ספק כי למהפכה הטכנולוגית ישנם יתרונות רבים יחד עם זאת כניסתה הובילה לכך שהפכנו לחשופים יותר לקרינה על בסיס יומיומי.
יחד עם זאת, קרינה עשויה להיות מסוכנת יותר או בעלת סיכון נמוך, וכשנושאים כמו קרינה במתח גבוה עומדים על הפרק, הציבור לא מוכן להעלים עין או לשהות בכל צורה ליד מקומות המהווים עבורו סכנה כתוצאה מחשיפה גבוהה.

בשנים האחרונות ניתן לשים לב כי העין הציבורית יותר ויותר ממקדת את מבטה לנושאים כמו שמירה על איכות הסביבה לכן, אין זה מפתיע שהדרישה לביצוע בדיקות קרינה בסמוך למקום המגורים, לגן הילדים או לעבודה הולכת וגוברת.
כיום ישנן דרכים שונות לבצע בדיקות קרינה וכן כמה וכמה סוגי בדיקות אשר נבדלות זו מזו בכמה פרמטרים. מה מודדים בבדיקת קרינה, מהן הבדיקות הנפוצות וכיצד נוכל לדעת כי הסביבה שלנו או של ילדינו חפה ממפגעים? להלן כל הפרטים החשובים.

 

יעוץ קרינה – מדוע אנחנו?

חשיפה לקרינה באזור המגורים או העבודה יכולה להשפיע על אורח החיים באופן משמעותי הן בהווה והן בעתיד ולכן כדי לבדוק אם אכן הנכם חשופים לקרינה, יש לבצע בדיקה מקיפה.
בבדיקות קרינה נבדקים מדדים שונים וכדי להבטיח כי הבדיקה תעשה ביסודיות יש להזמין חברה ולה ניסיון רב כל שכן שעומדים לרשותה כל הכלים שקיימים.
צוות המומחים של גלית עושה שימוש בכלי מדידה חדשים ומתקדמים וכן במיטב שיטות ייחודיות ובלעדיות.
כמו כן, על מנת להישאר עדכניים, אנו דואגים להשתתף באופן קבוע בכנסים רבים ובהשתלמויות וזאת כדי לספק לכם את הפתרונות הכי חדשניים שקיימים בתחום.

 

מהי בדיקת קרינה אלקטרומגנטית?

בדיקת קרינה אלקטרומגנטית נחלקת לשני סוגים עיקריים והם –

  • בדיקת השפעות חשמל – בדיקה אשר מטרתה למדוד שדות מגנטיים שמקורם ברשת החשמל. בדיקה זו גם מוכרת בשם בדיקת קרינה חשמלית.
    שדות מגנטים נוצרים כתוצאה מזרמים חשמליים אשר קיימים בכל מכשיר חשמלי, כאשר ישנם שדות מגנטים בעלי מתח נמוך ואחרים, בעלי מתח
    חשמלי גבוה כמו למשל לוחות חשמל, פסי צבירה, חדרי שנאים וכדומה.
  • בדיקת השפעות של תקשורת אלחוטית – מטרתה של הבדיקה למדוד קרינת רדיו שמקורה במוקדי שידור אלחוטיים.
    קרינת רדיו נוצרת על ידי אנטנות סולריות, טלפונים סלולריים, נקודות שידור של אינטרנט אלחוטי וכדומה, כאשר מוקדי שידור אלו יוצרים גל
    אלקטרו מגנטי שמתפשט ומתרחב על מנת להעביר מידע מנקודה אחת לאחרת.

 

מה ההבדל בין הבדיקות השונות?

הבדיקה הראשונה נועדה כדי לאתר השפעות מגנטיות המגיעות ממכשירים חשמליים, הן בתוך הבית או מקום העבודה והן מחוצה להם.
ברוב המקרים עוצמתו של השדה המגנטי נובעת מעוצמתו של מקור החשמל וכן גם ממיקומו ולכן השדה המגנטי ייחלש ככל שנתרחק ממקור החשמל, יחד עם זאת לא פעם בדיקה תחשוף כי דווקא המכשיר הקטן בבית הוא זה שמשמש כמפגע הגדול ביותר בהשפעתו עלינו.

הבדיקה השנייה נועדה על מנת לאתר קרינה בתדר גבוה הנגרמת כתוצאה מחשיפה למוקדי שידור של חברות הסלולר, כמו למשל אנטנות או רשתות אלחוטיות ומחשיפה לאנטנות אשר נמצאות בסביבת המגורים שלנו.
כמו כן בדיקות אלו נועדו גם על מנת למדוד את השפעתה של התקשורת האלחוטית בתוך הבית או מקום העבודה.
במהלך הבדיקה למעשה מודדים את עוצמת השדה החשמלי הממוצע או לחלופין את צפיפות הספק הקרינה.

 

על מה חשוב לשים דגש בעת ביצוע יעוץ קרינה ובדיקת קרינה?

שתי הבדיקות האמורות נועדו על מנת למדוד קרינה מייננת, אשר אין לה השפעה מידית על הגוף, כלומר החשיפה אליה אינה גורמת לנזק בטווח הקצר.
יש לציין כי על מנת לאתר את סוגי הקרינה השונים יש להשתמש במכשירי מדידה אשר מותאמים לסוג הקרינה אותה אנו מעוניינים למדוד ולשם כך ידע וניסיון של הצוות המבצע את הבדיקה, הם תנאי מחויב המציאות.

 

מה קורה לאחר הבדיקה?

בתום הבדיקה יוגש דוח מדידה אשר מטרתו לפרט את הערכים שנמדדו וכן את נקודות המדידה.
כמו כן בדוח יכללו הן סיכום הממצאים והן המלצות לדרכי פעולה. מטרתו של הדוח היא בעצם לקבוע האם מידת החשיפה שלכם תקינה או האם היא חורגת מן ההמלצות המקובלות בארץ ועל כן חשוב כי תוודאו כי אתם מבינים את הדוח, כי קיבלתם הסבר לגבי מקורות הקרינה וכי הבנתם מה הן הדרכים המומלצות עבורכם לפעול כדי להקטין את מידת החשיפה, במידה ואין היא תקנית.

 

קרינה ממושכת וניטור קרינה

בדיקות קרינה נעשות על ידי סדרה של מדידות אשר מטרתן למדוד את עוצמת השדה המגנטי או את שטף צפיפות הקרינה במספר נקודות מדידה ובפרק זמן קצר.
ברוב המקרים התוצאות מדברות בעד עצמן אולם יחד עם זאת, ישנם מצבים בהן המדידות נותנות ערכים שאינם חד משמעיים ועל כן יש לבצע בדיקה שהנה קצת יותר מעמיקה על מנת לקבוע האם מידת החשיפה של אנשים לקרינה אינה תואמת את המלצות המשרד להגנה על איכות הסביבה.
על מנת לקבל תמונת מצב מדויקת, יש לבצע בדיקה שנקראת ניטור קרינה, במהלכה מודדים את עוצמת השדה המגנטי או את קרינת האנטנות בפרק זמן ארוך יותר ולאחר מכן מחשבים את הממוצע של החשיפה היומי, כדי לוודא אם מידת החשיפה תואמת להמלצות בכל הנוגע לקרינה בלתי מייננת.
(שאין לה נזק מידי).

 

מעוניינים בפרטים נוספים על יעוץ קרינה ובדיקות ?
צרו קשר עם חברת שילדינג עוד היום ונשמח לעזור לכם. 

 

Mobile Navigation
Whatsapp
Phone
Facebook
Email
Location
נגישות